Golvur 1700-talets mitt

Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt
Golvur 1700-talets mitt

Klubbat för:

12 500 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

GOLVUR, 1700-tal, Eric Sundberg (verksam från 1743, död före 1765), Stockholm, bemålat i grönt med kinesicerande motiv av fåglar och blommor, urtavla i mässing med romerska och egyptiska siffror, märkt Eric Sundberg Stockholm No 72, höjd ca 215, 54x25 cm

Kuntoraportti

Slitage, skador, pendeln av

267255

Päivämäärä:

2014-09-29