Golvur 1700-talets mitt
Klubbat för:
12 500 SEK
Arviointi
10 000 SEK
Kuvaus
GOLVUR, 1700-tal, Eric Sundberg (verksam från 1743, död före 1765), Stockholm, bemålat i grönt med kinesicerande motiv av fåglar och blommor, urtavla i mässing med romerska och egyptiska siffror, märkt Eric Sundberg Stockholm No 72, höjd ca 215, 54x25 cm
Kuntoraportti
Slitage, skador, pendeln av
267255
Päivämäärä:
2014-09-29