Jaeger-LeCoultre memovox herrarmbandsur

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ARMBANDSUR, Jaeger-LeCoultre, Memovox, automatiskt herrarmbandsur med alarm, omkring 1960, hammarautomat, rörlig mittskiva för alarm, datum, boett av stål, läderarmband med spänne i stål (ej orginal), diameter 37 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Glas med skada

267301

2014-12-07