Jaeger-LeCoultre memovox herrarmbandsur
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARMBANDSUR, Jaeger-LeCoultre, Memovox, automatiskt herrarmbandsur med alarm, omkring 1960, hammarautomat, rörlig mittskiva för alarm, datum, boett av stål, läderarmband med spänne i stål (ej orginal), diameter 37 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Glas med skada
267301
2014-12-07