Longines herrarmbandsur i 14 k guld

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FICKUR, 14 k guld, Longines, 1920/30-tal, savonett, breguetspiral, innerboett i metall, patentruckning, juveler med skruvade chatonger, emaljtavla med arabiska siffror, caliber 19.74 N, verk nr: 5080016, diameter 51 mm, vikt ca 91 g, läderetui medföljer

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Saknar glas, boett med buckla

267318

2014-12-07