Brasskärm med vapendekor

Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor
Brasskärm med vapendekor

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BRASSKÄRM, ek, 1900-talets början, Bretagne Frankrike, med broderat vapen märkt "Potius mori quan foedari"(Död före vanheder), höjd 110, 80 cm

Baksidan med tygskador

267338

2014-09-30