Fat Qianlong 1736-95

Fat Qianlong 1736-95
Fat Qianlong 1736-95
Fat Qianlong 1736-95
Fat Qianlong 1736-95

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SERVERINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård, samtida polykrom dekor i s.k. "clobber" med motiv av fjärilar, längd ca 33 cm

Slitage, smärre kantnagg

267344

2014-09-30