Omega herrarmbandsur

Omega herrarmbandsur
Omega herrarmbandsur
Omega herrarmbandsur
Omega herrarmbandsur
Omega herrarmbandsur
Omega herrarmbandsur

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, ca 1950, stålboett, hammarautomat, plexiglas, läderarmband med spänne i stål (ej original), caliber: 342, verk: 12773599, boett nr: 2657-2, 2494, diameter 36 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Saknar sekundvisare, repigt glas, boett med skador

267347

2014-12-07