Omega herrarmbandsur
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, ca 1950, stålboett, hammarautomat, plexiglas, läderarmband med spänne i stål (ej original), caliber: 342, verk: 12773599, boett nr: 2657-2, 2494, diameter 36 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Saknar sekundvisare, repigt glas, boett med skador
267347
2014-12-07