Jaeger klocka
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INSTRUMENTPANELUR, Jaeger Fabrique en Suisse, Paris Genéve, 1920/30-tal, 2 dagars gångreserv, blånerade visare, boett i vitmetall, urtavla med romerska siffror i svart, diameter 84 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Glas med repor, urtavla med märken
267403
2014-12-07