Jaeger klocka

Jaeger klocka
Jaeger klocka
Jaeger klocka
Jaeger klocka

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INSTRUMENTPANELUR, Jaeger Fabrique en Suisse, Paris Genéve, 1920/30-tal, 2 dagars gångreserv, blånerade visare, boett i vitmetall, urtavla med romerska siffror i svart, diameter 84 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Glas med repor, urtavla med märken

267403

2014-12-07