Certina Argonaut 2 st
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARMBANDSUR, 2 st, Certina, 1970-tal, Argonaut 280 resp 285, datum, plexiglas, mekaniskt urverk, caliber: 25-661 resp654-1, fixoflex länkar, diameter ca 35 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Boetter med repor, en tavla slitage
267423
2014-12-07