Certina Argonaut 2 st

Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st
Certina Argonaut 2 st

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBANDSUR, 2 st, Certina, 1970-tal, Argonaut 280 resp 285, datum, plexiglas, mekaniskt urverk, caliber: 25-661 resp654-1, fixoflex länkar, diameter ca 35 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Boetter med repor, en tavla slitage

267423

2014-12-07