Omega herrarmbandsur Seamaster

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARMBANDSUR, Omega, Seamaster, ca 1960, stålboett, automatiskt urverk, plexiglas, datum, stålarmband (ej original), caliber: 562, verk nr: 17721661, boett nr: 147 2 SC, diameter 34 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Glas med repor, bakboett med repor, lös uppdragsaxel

267435

2014-12-07