Alpina herrarmbandsur

Alpina herrarmbandsur
Alpina herrarmbandsur
Alpina herrarmbandsur
Alpina herrarmbandsur
Alpina herrarmbandsur
Alpina herrarmbandsur

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

800 SEK

ARMBANDSUR, 1950-tal, Alpina, stålboett, plexiglas, svart urtavla med arabiska siffror, mekaniskt urverk, svart läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 33 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Glas med repor

267443

2014-12-07