Alpina herrarmbandsur
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
800 SEK
ARMBANDSUR, 1950-tal, Alpina, stålboett, plexiglas, svart urtavla med arabiska siffror, mekaniskt urverk, svart läderarmband med spänne i gulddoublé (ej original), diameter 33 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Glas med repor
267443
2014-12-07