Takarmatur troligen Ryssland/Sovjet
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKARMATUR, 1900-talets första hälft, troligen Ryssland/Sovjet, åtta ljusarmar, försilvrad mässing, reliefdekor samt pinjekotte, höjd 72 cm
Proveniens. Enligt säljaren köpt av Herman Rasch i Stockholm under 2:a världskriget vilken handlade med Ryssland
267497
2014-10-01