Stol Thonet Wienerjugend

Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend
Stol Thonet Wienerjugend

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMSTOL, omkring år 1900, Thonet, Wien Österrike, betsad bok, välvd rygg med spjälade karmar, svängda bakben, stoppad originalklädsel i gobelängteknik, sitthöjd ca 45 cm

Sits med skador och slitage

267530

2014-10-01