Stol Thonet Wienerjugend
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, omkring år 1900, Thonet, Wien Österrike, betsad bok, välvd rygg med spjälade karmar, svängda bakben, stoppad originalklädsel i gobelängteknik, sitthöjd ca 45 cm
Sits med skador och slitage
267530
2014-10-01