Tekanna i tenn Kina

Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina
Tekanna i tenn Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA, Kina, 1800-tal, tenn, botten med märkning, sexkantig med sidor av kinesiska tecken, lock med fågel Fenix i relief och mässingskant

Smärre skador

267651

2014-10-05