Vas och skålfat Song dynasti

Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti
Vas och skålfat Song dynasti

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, SKÅLFAT, 2 st, lergods, Kina, Song dynastin (960-1279), skålfaten med qingbaiglasyr och skuren reliefdekor, vasen med cremefärgad glasyr, vasens höjd 14,5, fatens diameter 10 cm

Smärre ytslitage och mindre nagg.

267745

2014-10-03