Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KARMSTOLAR, 2 st, Louis XVI, 1700-tal, Frankrike, en signerad L M LEFEVRE (Louis Michel L. mästare i Paris 1749), skuren dekor av bl a fleuroner, vitbemålade, sitthöjd ca 40 cm
Slitage, renoverade, senare klädsel
267772
2014-10-03