Karmstolar Louis XVI 1700-tal

Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal
Karmstolar Louis XVI 1700-tal

Klubbat för:

18 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARMSTOLAR, 2 st, Louis XVI, 1700-tal, Frankrike, en signerad L M LEFEVRE (Louis Michel L. mästare i Paris 1749), skuren dekor av bl a fleuroner, vitbemålade, sitthöjd ca 40 cm

Slitage, renoverade, senare klädsel

267772

2014-10-03