Karmstolar Louis XVI

Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI
Karmstolar Louis XVI

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARMSTOLAR, 2 st, Louis XVI, 1700-tal, Frankrike, skuren dekor av bl a fleuroner, vitbemålade, varav en signerad JME, sitthöjd ca 40 cm

Slitage, renoverade, senare klädsel

267773

2014-10-03