Illustrerade böcker om Sverige mm i stort format

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ILLUSTRERADE BÖCKER (7). Bl.a. Berg, Sverige framstäldt i taflor, 1850-56, litograferade planscher, Arwidsson. Svenska konungar och deras tidehvarf. En samling af portraitter öfver namnkunniga personer med bifogade korta lefnadsteckningar..., lithographierade af J. S., Salmson. I-II., 1830-43, litograferade porträtt, nytt hfrbd, Wrangel, Bilder från sjuttonhundratalets Stockholm, 1899, Hedbergband, Dahlberg, Suecia Antiqua, 1856 + text. Flertalet i stort format.

Berg saknar främre pärm,

267827

2014-10-03