Mido fickur i stål

Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål
Mido fickur i stål

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FRACKUR, stålboett, 1930-tal, Mido, silverfärgad urtavla med arabiska siffor, blånerade visare, klockkedja i stål, diameter 44 mm, graverad bakboett med monogram, originaletui medföljer

PROVENIENS: Carl Johan Bernadotte , gåva från Drottning Louise 19 mars 1932

267905

2014-12-07