Antifonarium 1600-tal

Antifonarium 1600-tal
Antifonarium 1600-tal
Antifonarium 1600-tal
Antifonarium 1600-tal

Klubbat för:

500 SEK

1 500 SEK

ANTIFONARIUM, 1600-tal, Norra Italien eller Spanien, handmålat notblad på pergament med stor initial i färger, på två sidor, ca 65x47 cm, ramad

Fläckar, fuktskador, enstaka hål

267975

2014-10-09