Tallrikar exportporslin 1700-tal blåvitt

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKAR, 8 st, ASSIETTER, 5+1st, DJUPA TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-tal, varierande dekorer i underglasyrblått, diameter ca 16,5-23 cm

Flertalet med nagg och/eller sprickor, en lagad tallrik

268109

2014-10-06