Jenny Hasselqvist av Goodwin med originalfotografi
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOODWIN, IDA & HENRY BUERGEL. Jenny Hasselqvist. Stockholm 1918.
8:o. Med 33 planscher och ett originalfotografi. Delvis oskuren.
Originalpappband med pergamentrygg, blindpressad gulddekoration på främre pärm, mörkbruna övre snitt. Bibliofilupplaga, tryckt i 100 numrerade och signerade ex, varav detta är nr 55. Signerad av Henry Goodwin.
Något nött omslag med lätt skeva pärmar.
268175
2014-10-04