Mormorsur i 18 k guld

Mormorsur i 18 k guld
Mormorsur i 18 k guld
Mormorsur i 18 k guld
Mormorsur i 18 k guld

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1900-talets början, emaljtavla med arabiska siffror, innerboett i metall, cylindergång, planspiral, boett nr: 256728, diameter ca 35 mm, vikt ca 38 g

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

Gravyr, boett med bucklor

268189

2014-12-07