Tallrikar England

Tallrikar England
Tallrikar England
Tallrikar England
Tallrikar England

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 4 st, ASSIETTER, 2 st, flintgods, Charles Meigh (& Son), Old Hall Pottery, Hanley, England, ca 1835-61, med inpressat märke Indian Stone China, kinesiserande polykrom dekor, diameter ca 23 resp 27 cm

Obetydliga nagg och ytslitage

268202

2014-10-06