Tallrikar England
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIKAR, 4 st, ASSIETTER, 2 st, flintgods, Charles Meigh (& Son), Old Hall Pottery, Hanley, England, ca 1835-61, med inpressat märke Indian Stone China, kinesiserande polykrom dekor, diameter ca 23 resp 27 cm
Obetydliga nagg och ytslitage
268202
2014-10-06