Stol Eva Mathsson
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, "Eva", Bruno Mathsson, 1940-tal, sadelgjord, stomme i böjträ av bok, etikettmärkt "Komp. 1941 Bruno Mathsson Tillv. 41 Karl Mathsson Värnamo" stämplad "Made in Sweden", sitthöjd ca 35-38 cm
Fläckar, slitage, torkade limfogar
268229
2014-10-05