Såssnipa Kina exportporslin Qianlong blåvitt

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SÅSSNIPA, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, invändig dekor av pagodlandskap, vågig form, längd 20 cm

Enstaka mindre nagg.

268316

2014-10-06