Träsvärd/Stridsklubba

Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba
Träsvärd/Stridsklubba

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TRÄSVÄRD, Solomonöarna, skuren dekor i karvsnitt, längd 80,5 cm, Proveniens: inköpt från Max Willborg under 1970-talet
Skador: Skada, spricka, lagning

268367

2014-10-02