Skål
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
7 000 SEK
SKÅL, trä, enligt uppgift Boitalu, Kiriwina island i Trobrianderna, 1900-talets första del, reliefdekor, diameter 39cm, PROVENIENS: Julius Carlebach, insamlad före 1964, publicerad: "Pacific arts, The journal of the Pacifics Arts Association", vol1 2006, sid 18
Slitage
268370
2014-10-02