Grönländsk harpun

Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun
Grönländsk harpun

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

4 000 SEK

HARPUN, Grönland, inuitarbete, trä och ben med metallspets, läderremmar, vidfästadt kastträ, längd 170 cm
Proveniens, insamlad i mitten av 1900-talet av gruvdirektören på Ivigtût, Grönland
Skador: Sprickor

268382

2014-10-02