Bordsur och urnor i empirestil

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BORDSUR, URNOR, 1 par, Frankrike, 1800-tal, empirestil, förgylld och mörkpatinerad brons, polerad svart sten, liggande kvinna med amfora, urets höjd 50, längd 56x23 cm, pendel och nyckel medföljer

Bakre sockelns baksida med spricka

268596

2014-10-06