Moccakoppar med assietter i porslin Meissen
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MOCCAKOPPAR med fat, 12 st, ASSIETTER, 12 st, porslin, Meissen, 1900-talet, med dekor av bl a blommor resp drakar och guldkanter
En kopp med lagning, en med tillverkningsdefekt vid kanten, samt vissa med enstaka nagg och nötningar på guldet
268778
2014-10-06