Flintlåspistol

Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol
Flintlåspistol

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1800-talets början, signearad JN Jones & Co, bronspipa, kaliber 14 mm, märkt London samt med London- och Birminghamstämplar, signerat lås, valnötsstock med mässingsbeslag, längd 36 cm, senare laddstock

268870

2014-10-07