Flintlåspistol
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1800-talets början, signearad JN Jones & Co, bronspipa, kaliber 14 mm, märkt London samt med London- och Birminghamstämplar, signerat lås, valnötsstock med mässingsbeslag, längd 36 cm, senare laddstock
268870
2014-10-07