Ampel 1800-tal

Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal
Ampel 1800-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AMPEL, 1800-talets andra hälft, vitmetall samt mässing, för 6 st ljus, elektrifierad, höjd ca 78 cm
Proveniens: Salnecke Slott, Uppland

Slitage, 2 st ljusmanschetter saknas

269121

2014-10-07