Fotogenlampa i mässing och glas
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, fot i mässing på kvadratisk sockel, godronnerad kupa i grönfärgat glas, respektive frostad glaskupa med delvis pantograferad dekor, höjd ca 70 cm
Enstaka nagg
269169
2014-10-08