Fotogenlampa i mässing och glas

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, fot i mässing på kvadratisk sockel, godronnerad kupa i grönfärgat glas, respektive frostad glaskupa med delvis pantograferad dekor, höjd ca 70 cm

Enstaka nagg

269169

2014-10-08