Knut Ander samling 10 grafiska blad

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ANDER, Knut (1873-1908): 10 etsningar, 3 stämpelsignerade Knut Ander, delvis numrerade, torrnål, ca 26,5x18,5 cm, bl.a. Själfporträtt (1903), Modell, På sjukbädden, Damporträtt (Fru von Schewen) m.fl, oramad,
PROVENIENS: Samling Allan Broomé.

269178

2014-10-11