Reinhold von Rosen samling etsningar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ROSEN, Reinhold von (1894-1961):18 etsningar, signerade och delvis numrerade, varierande format till stor del i passpartout, bl.a. Venedig, London, Schaffhausen m.fl, oramade
PROVENIENS: Samling Allan Broomé.

etsningar samt 4 tuschteckningar signerade, varierande format till stor del i passpartout

Samling Allan Broomé

Delvis något gulnade

269197

2014-10-11