Reinhold von Rosen samling etsningar
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROSEN, Reinhold von (1894-1961):18 etsningar, signerade och delvis numrerade, varierande format till stor del i passpartout, bl.a. Venedig, London, Schaffhausen m.fl, oramade
PROVENIENS: Samling Allan Broomé.
etsningar samt 4 tuschteckningar signerade, varierande format till stor del i passpartout
Samling Allan Broomé
Delvis något gulnade
269197
2014-10-11