Rökelsekar brons Japan

Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan
Rökelsekar brons Japan

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖKELSEKAR, brons, Japan, tidigt 1900-tal, säckform med dekor i relief av dyrbara ting, hänklar i form av tranor, lockknopp i form av sittande buddha, spår av förgyllning, höjd 37 cm

Smärre ytslitage, mindre bucklor

269201

2014-10-09