Rökelsekar brons Japan
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, brons, Japan, tidigt 1900-tal, säckform med dekor i relief av dyrbara ting, hänklar i form av tranor, lockknopp i form av sittande buddha, spår av förgyllning, höjd 37 cm
Smärre ytslitage, mindre bucklor
269201
2014-10-09