Taklama jugend i koppar

Taklama jugend i koppar
Taklama jugend i koppar

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKLAMPA, jugend, 1900-talets första hälft, fem ljusarmar, stomme i koppar, med dekor av blad, höjd ca 75, diameter 63 cm

Ej funktionstestad, obetydligt dekorelement saknas, bruksslitage

269287

2014-10-08