Soffbord Maria flap Bruno Mathsson

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SOFFBORD, "Maria Flap", design Bruno Mathsson, Karl Mathsson, formgivet 1930-tal, ben i björk, skivan fanerad i björk, etikettmärkt Bruno Mathsson BK36 FIRMA KARL MATHSSON MADE IN VÄRNAMO SWEDEN, höjd 63, 110x280 cm

Bruksslitage, gångjärn som håller ihop mittendelen skadade alt saknas.

269292

2014-10-08