Halsband armband
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HALSBAND, oädel metall, granater, HÄNGE, silver, Österrike/Ungern, omkring 1900, dekor med bl.a. pärla och lapis lazuli, kedja, silver, venetiansk, längd 44,5 cm, ARMBAND, förgyllt silver, manglad pansar, 1879
Lapis lazuli med slitage
269305
2014-10-11