Karmstol Alvar Aalto modell 406
Valmis
2014-10-09
269334
| Korkein tarjous | 1 900 SEK |
| Arviointi | 3 500 SEK |
FÅTÖLJ, Alvar Aalto för Artek, Finland, modell 406, formgiven 1938, björk, svart linsadelgjord, märkt Alvar Aalto Artek
Lagning i sits, bruksslitage