Bestick silver Olga
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BESTICK, 58 dlr, silver, modell Olga, bestående av: 18 matgafflar, 7+5+3 matknivar med stålblad, 6 fruktknivar, 6 bordsgafflar, 7 (Zethelius 1844)+ 3 bordsskedar, 3 teskedar, 1800-tal, olika årsstämplar, vikt exkl. knivar ca 3540 g
Viss längdskillnad kan förekomma då det är olika tillverkare
269452
2014-10-10