Bestick silver Olga

Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga
Bestick silver Olga

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BESTICK, 58 dlr, silver, modell Olga, bestående av: 18 matgafflar, 7+5+3 matknivar med stålblad, 6 fruktknivar, 6 bordsgafflar, 7 (Zethelius 1844)+ 3 bordsskedar, 3 teskedar, 1800-tal, olika årsstämplar, vikt exkl. knivar ca 3540 g

Viss längdskillnad kan förekomma då det är olika tillverkare

269452

2014-10-10