Träsnitt Japan
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄSNITT, 2 st, Japan, en från 1700-talet föreställendes diktaren Gon Chunagon Sada-ie som betraktar månen, osignerad, 11x13,5, en av Utagawa Kunisada II (1823-1880) med motiv ur Genji sagan, signerad Baichoro Kunisada, utgivare Tsutaya Kichizô 1857, oban ca 32x23 cm, en
Ej examinerade ur ramarna
269479
2014-10-09