Träsnitt Japan

Träsnitt Japan
Träsnitt Japan
Träsnitt Japan
Träsnitt Japan

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TRÄSNITT, 2 st, Japan, en från 1700-talet föreställendes diktaren Gon Chunagon Sada-ie som betraktar månen, osignerad, 11x13,5, en av Utagawa Kunisada II (1823-1880) med motiv ur Genji sagan, signerad Baichoro Kunisada, utgivare Tsutaya Kichizô 1857, oban ca 32x23 cm, en

Ej examinerade ur ramarna

269479

2014-10-09