Akvarell och träsnitt japan Kina
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
AKVARELL, TRÄSNITT, 1+3 st, två från Japan 1800-tal varav en akvarell i Hokusais stil den andra ett träsnitt föreställande samuraj, 34,5x23,5 resp 22x15 cm, tre träsnitt från Kina 1700-tal, från Chieh-Tzu-Yuan Hua-Chuan (ung. Senapsträdgårdens måleribok) band 1 del 3, Bergs- och vattenstudier, 21,5x14 cm
Fuktfläckar, gulnade
269489
2014-10-09