Herrfickur i silver med kvartsrepetition

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FICKUR, silver 800, 1900-talets början, kvartsrepetition samt kronograf, emaljtavla med romerska siffror, blånerad centrumsekundvisare, savonett, breguetspiral, brevet s 12976, 12976, boett nr: 802, diameter 54 mm

PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet

269496

2014-12-07