Herrfickur i silver med kvartsrepetition
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FICKUR, silver 800, 1900-talets början, kvartsrepetition samt kronograf, emaljtavla med romerska siffror, blånerad centrumsekundvisare, savonett, breguetspiral, brevet s 12976, 12976, boett nr: 802, diameter 54 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
269496
2014-12-07