J G Graves herrfickur i silver
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FICKUR, silver, J.G Graves Sheffield, emaljtavla med romerska siffror, blånerad centrumsekund med stopfunktion, boetten stämplad T.P.H, London 1910, breguetspiral, ankargång, 3/4 verkbrygga, verk nr: 281271, tavlan märkt 937, diameter 55 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Tavla med sprickor
269509
2014-12-07