Sekretär i gustaviansk stil

Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil
Sekretär i gustaviansk stil

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SEKRETÄR med stenskiva, 1800-talets senare del, gustaviansk stil, fanerad i mahogny med intarsia, förgyllda nyckelbrickor, bakomliggande inredning i form av lådor, benen med dekorlister i ben, höjd ca 132, 105x45 cm

Smärre lagningar, sprickor

269519

2014-10-09