Longines herrarmbandsur
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMBANDSUR, Longines, ca 1940, WWII (Pilot), plexiglas, stålboett, blånerade visare, breguetspiral, fixoflex länk (ej original), mekaniskt urverk (manuellt), cal: 12L, verk nr: 6784256, boett nr: 22845, 246, diameter 32 mm
PROVENIENS: Philip Jansson tjänstgjorde som Kungl. Hovstaternas urmakare under 1980/90-talet
Skadad urtavla, boett med slitage
269554
2014-12-07